0
0

آیا برای اعتماد به نفس داشتن باید خاص باشیم؟

553 بازدید

اعتماد به نفس داشتن همیشه آرزوی همه بوده و حتی اگر ندانیم معنای آن چیست اما باز هم دلمان می خواهد که آن را به مقدار خیلی زیاد داشته باشیم.اما این وسط موردی وجود دارد و آن اینکه اگر بخواهیم اعتماد به نفسی بسیار بالا داشته باشیم لازم است که قبل از آن ویژگی هایی خاص را در خودمان ایجاد کرده باشیم.آیا شما با این دیدگاه موافقید؟ با ما همراه باشیم تا این موضوع را بررسی کنیم.

دیدگاه های اشتباه در مورد آدم های با اعتماد به نفس :

در مورد افرادی که اعتماد به نفس دارند دیدگاه های اشتباهی وجود دارد و تصور عموم ما بر این است که با اعتماد به نفس ها حتما باید چنین و چنان باشند. به این معنا که اگر مثلا فلان ویژگی خاص را نداشته باشیم نمی توانیم با قدرت بگوییم اعتماد به نفس داریم.اما جالب است بدانید که برای داشتن آن نیازی نیست که حتما ویژگی های زیر را داشته باشیم :

همه چیز را دانستن :

افرادی که اعتماد به نفس دارند گرچه معمولا دانش و مهارت کافی در زمینه کارهایی که انجام می دهند را دارند اما به راحتی ضعف های خود را می پذیرند و به هیچ عنوان ادعا نمی کنند که همه چیز را می دانند. همچنین افراد دیگر که در زمینه های خاص مهارت های بیشتری دارند تهدیدی برای اطمینانی که آنها نسبت به خود دارند محسوب نمی شوند.

پولدار بودن :

افراد با اعتماد نفس گرچه ممکن است از شرایط مالی خود راضی به نظر نرسند اما بر این باور نیستند که حتما باید پولدار باشند تا احساس قدرت، سربلندی و اعتماد به نفس کنند. اینگونه افراد لزومی نمی بینند که با پول خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهند.

ریاست طلب بودن:

البته هنگامی که واقعا نیاز است آنگاه کاملا مقتدرانه عمل کرده و مدیریت را بر عهده می گیرند. اما بر این عقیده نیستند برای اینکه احساس اعتماد به نفس کنند، لازم است رئیس باشند و حتی در مواردی مایلند مسئولیت ها را به دیگران واگذار کنند. زیرا اطمینان درونی آنها نسبت به خود آنقدر قوی هست که کنترل و ریاست افراد دیگر بر خود، تهدیدی برایشان محسوب نشود.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  منتقد درونی چیست؟

همواره موفق بودن :

گرچه سعی می کنند همه کارهایشان را به بهترین نحو انجام دهند و این توانایی را در خود می بینند که به موفقیت ها و دستاوردهای بیشتری برسند. اما اعتماد به نفس داشتن را مشروط به این مسئله نمی دانند که همواره و در همه زمینه ها موفق باشند. در واقع اعتماد به نفس شان را به نتیجه کار گره نمی زنند.البته همیشه برای گرفتن نتیجه خوب تلاش می کنند. اما نکته قابل ملاحظه این است که نیاز ندارند خود را از طریق شغل و موقعیت هایی که در آنها شهرت و قدرت وجود دارد به اثبات برسانند.

چه کار کنیم که هم خاص باشیم و هم اعتماد به نفس داشته باشیم؟

برای خاص بودن نیاز به انجام کار خارق العاده ای نیست. فقط کافی است که خودمان باشیم. زیرا همین که خودمان باشیم به اندازه کافی خاص هستیم.اما مسئله این است که اکثر ما سعی می کنیم چهره ای متفاوت از خود ارائه دهیم و جالب اینجاست که هر چه بیشتر سعی داشته باشیم که خاص جلوه کنیم اوضاع را بدتر کرده ایم و کمتر موفق می شویم.اما اگر سعی و انرژی خود را بر این بگذرایم که خودمان باشیم و آنچه را که در درون هستیم را نشان بدهیم و در کنار آن تلاش کنیم اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم آنگاه فردی خواهیم بود که هم خاص است و هم اعتماد به نفس بالایی دارد.

اما اگر می خواهید هم خاص باشید و هم دیگران دوست تان داشته باشند پس رادیو عزت نفس شماره ۲ را حتما گوش دهید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hamedmatin.com/?p=193
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
حامد متین
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا برای اعتماد به نفس داشتن باید خاص باشیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.