0
0

چرا به دانسته هایمان عمل نمی کنیم؟

1481 بازدید
چرا به دانسته های مان عمل نمی کنیم؟

واقعا چرا به دانسته های مان عمل نمی کنیم؟

تقریبا هیچکس وجود ندارد که در طول زندگی اش با این معما روبرو نشده باشد که چرا نمی توانم به دانسته هایم عمل کنم؟ یا اینکه وقتی این همه دانش دارم پس چرا عمل ندارم؟ چرا اهل اقدام کردن نیستم؟

از  آنجایی که این سوال فوق العاده مهم و حتی حیاتی است بر این شدم که در این مقاله پاسخ آن را در اختیار کاربران عزیز سایت قرار دهم.

چرا عمل به دانسته ها آنقدر اهمیت دارد؟

جالب است بدانید که پاسخ دادن به این سوال در هیچ برهه ای از تاریخ به اندازه امروز مهم نبوده است. دلیلش چیزی نیست جز بمباران شدن عجیب اطلاعاتی مغز ما.

در گذشته های نه چندان دور ذهن مردم فقط از طریق رادیو، تلویزیون و گفته های اطرافیان مورد هجوم اطلاعات بود. و صد البته که تنوع این اطلاعات هم بسیار پایین بود. اما اکنون یک نگاه به دور و اطراف خودتان بیندازید و ببینید که از چه کانال هایی شما مورد هجوم اطلاعات با گستردگی بالا و تنوع بسیار هستید.

با این حجم اطلاعات ذهن ما دچار سردرگمی و کم عمقی می شود.

سردرگمی ذهن :

سردرگمی از این لحاظ که وقتی راجع به یک موضوع می خواهیم اطلاعات کسب کنیم چقدر منابع جور وا جور داریم که نمی دانیم که کدام شان قابل استناد به واقعیت نزدیکتر است.

چرا به دانسته های مان عمل نمی کنیم؟

کم عمقی ذهن :

کم عمقی هم از این لحاظ که به خاطر گستردگی در تنوع اطلاعات نمی توانیم به خوبی روی یک موضوع تمرکز کنیم و در مورد آن دانش و آگاهی خود را بالا ببریم. پس ناچارا ذهن مان دائم از این شاخه به شاخه ای دیگر می رود بدون اینکه در شاخه قبلی به عمق قابل قبولی رسیده باشد.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  مسئولیت پذیری چیست؟ و چگونه مسئولیت پذیر باشیم؟

و اما تلگرام…!

یک مورد آن همین شبکه اجتماعی تلگرام است. به قدری این شبکه اجتماعی گسترده و پر حجم شده که از طریق آن می توانید در مورد موضوعات زیادی اطالاعات خوبی جمع کنید. بیش از ۱۱ هزار کانال در کشور ما وجود دارد که این رقم قطعا تا به امروز که شما این مقاله را مطالعه می کنید بیشتر هم شده است.

حالا وقت آن رسیده که دلایل اصلی و پاسخ این سوال که چرا به دانسته های خود عمل نمی کنیم را در قالب یک فایل صوتی گوش کنید : 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hamedmatin.com/?p=2512
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
حامد متین
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

4 نظر در مورد چرا به دانسته هایمان عمل نمی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    1. سلام به شما سرکار خانم دریابار
      خوشحالم که مطالب سایت توانسته نظر شما رو جلب کنه و ممنونم که دیدگاه اززشمندتون رو با ما درمیان گذاشتید

      ۴