0
0

تاثیر عزت نفس پایین در زندگی ما (۲)

630 بازدید
عزت نفس پایین با ما چه می کند؟

این مقاله در ادامه مقاله تاثیر عزت نفس پایین در زندگی ما (۱) می باشد و در ادامه به اثرات این مسئله در سابر حنبه های زندگی خواهد پرداخت.

در مقاله قبل به چهار مورد اشاره کردیم و در این مقاله به سایر موارد می پردازیم :

۵-در محل کار ، دانشگاه و با مدرسه :

اشخاصی که از عرت نفس پاییین برخوردارند نمی توانند با همکاران و همسالان خود ارتباط صمیمی و صحیحی برقرار کنند و دائما با آنها دچار تنش و تعارض می شوند.همچین نمی توانند موفقیت های خود را ابراز کنند و باور نمی کنند که این موفقیت ها به خاطر کار خوب خودشان بوده است

۶-روابط شخصی :

اشخاص با عرت نفس نفس کم در روابط خود با دیگران دائما نگرانند که مورد انتقاد قرار بگیرند و یا دیگران آنها را نپذیرند و مورد بی اعتنایی قرار دهند.این اشخاص ممکن است به شدت ترحم طلب شوند و بخواهند دیگران را به هر قیمت راضی نگه دارند.بعضی هایشان تلاش می کنند به هر قیمت که شده نقل محافل باشند و همیشه با اعتماد به نفس به نظر برسند. و این امکان هم وجود دارد که همیشه دیگران را مقدم بر خود به حساب بیاورند.آنها با این کار می خواهند کاری کنند دیگران به آنها توجه نشان دهند.

تاثیر عزت نفس پایین 2

۷-فعالیت های تفریحی :

کمی عزت نفس بر روی چگونگی گذراندن اوقات فراغت نیز اثر می گذارد.این اشخاص ازهر فعالیتی که داوری  با خود به همراه داشته باشد، دوری می کنند حتی در موارد حادتر خود را شایسته آن نمی دانند که اصلا در زندگی تفریحی با نشاط را تجربه کنند.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  زندگی آگاهانه چیست و چرا باید آگاهانه زندگی کنیم؟

۸-مراقبت از خود :

کسانی که از عرت نفس پایین برخوردارند ممکن است که اونطور که باید از خود مراقبت نکنند.ممکن است حتی به بهانه بیماری از زیر کارها شانه خالی کنند و در مواردی از رفتن به آرایشگاه و کوتاه و مرتب کردن موهایشان اجتناب کنند.به موقع به دندان پزشک مراجعه نکنند و از خرید لباس جدید خودداری ورزند و یا در بدترین حالت به سمت مصرف مواد مخدر بروند. و یا کامل برعکس این موارد عمل کنند.یعنی اینکه به خود بیش از اندازه برسند زیرا که معتقدند تنها در صورتی که خیلی جذاب باشند می توانند مورد توجه بقیه قرار بگیرند.

 

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hamedmatin.com/?p=136
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
حامد متین
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد تاثیر عزت نفس پایین در زندگی ما (۲)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.