0
0

اولین گام در افزایش اعتماد به نفس

1060 بازدید
اولین گام در افزایش اعتماد به نفس

اولین گام در افزایش اعتماد به نفس چیست؟

این مقاله که همراه با یک ویدئو است دومین قسمت از مجموعه ای است که در قالب شبکه اعتماد به نفس برای کابران عزیز سایت آماده می شود. درا ین قسمت از شبکه اعتماد به نفس به این موضوع پرداخته ایم که واقعا در چه زمینه هایی لازم است که ما اعتماد به نفس داشته باشیم؟

آیا باید در تمام زمینه هایی که در زندگی با آنها مواجه می شویم، سطح اعتماد به نفس مان را بالا ببریم؟

اگر پاسخ منفی است پس در چه زمینه هایی ضرورت دارد که اعتماد بنفس ما ارتقا یابد؟

اولین گام در افزایش اعتمادبنفس چیست؟

اینها پرسش هایی است که پاسخ آنها را در ویدئوی زیر خواهید یافت :

 

فایل متنی این ویدئو برای علاقه مندان به مطالعه متن :
 سلام
به سری ویدئو های شبکه اعتماد به نفس خوش آمدید.
در این ویدئو قرار است که ما در این مورد صحبت کنیم که در چه زمینه هایی لازم است که ما اعتماد به نفس داشته باشیم.
همه ما آدمها یک میل و کشش در درون ما هست که دوست داریم همه کارها را بتوانیم انجام دهیم. دوست داریم که در همه کارها مهارت داشته باشیم و در نهایت دوست داریم که آن کارها را با اعتمادبه نفس انجام دهیم.
مثلا دوست دایریم دوچرخه سورای بلد باشیم و دوچرخه سواری مون هم خیلی خوب باشه
دوست داریم رانندگی بلد باشیم و رانندگی مون هم عالی باشه
دوست داریم نقاشی کشیدن بلد باشیم و نقاشی های خیلی خوبی هم بکشیم.
دوست داریم خط خیلی خوبی داشته باشم.
دوست داریم یک امضای خیلی زیبا داشته باشیم.
دوست داریم که از جزئیات کامپیوتر و موبایل سر دربیاوریم.
دوست داریم که در علوم مختلف اطلاعات بالایی داشته باشم.
دوست داریم که اطلاعات عمومی بالایی داشته باشیم.
و خلاصه اینکه بدمان نمی آید که از همه چیز سر در بیاوریم. و همه آنها را انجام بدهیم، آن هم با مهارت عالی.

اما یک سوال…!!

آیا واقعا لازم است که ما در همه زمینه ها مهارت داشته باشیم؟

واقعا لازم است وقتی از طرف دوستان مان برای بازی فوتبال، والیبال و یا تنیس دعوت شده ایم آن بازی را به شکلی عالی انجام دهیم؟
چقدر مهم است واقعا؟
چقدر عمر و اولویت ها و شرایط زندگی ما اجازه می دهد که ما در همه موارد استاد شویم؟ و همه مهارت ها را یاد بگیریم و آنها را با یک اعتماد به نفس بالا انجام دهیم؟
امروز من می خواهم به شما بگویم که چطوری بفهمیم که در  چه زمینه هایی لازم است ما اعتماد به نفس داشته باشیم؟
یک فروشنده را در نظر بگیرید. آیا برای یک فروشنده دانستن تکنیک های فروش مهم است یا یاد گرفتن اسکی به شکلی عالی؟
بله ممکن است که اسکی یک علاقه مندی باشد و یک فرد بر اساس این علاقه مندی بخواهد اسکی را خیلی خوب یاد بگیرد. این مشکلی ندارد. اما اگر یک بار توسط دوستی به اسکی دعوت شویم و نتوانیم به خوبی اسکی کنیم و بقیه را ببینیم که به شکل خیلی خوبی دارند این کار را انجام می دهند، یهو یک چیزی در ذهن ما جرقه بزند که برم که اسکی را به شکلی عالی یاد بگیرم. بروم کلی هزینه کنم.
آیا واقعا لازم است؟؟
آیا برای یک فروشنده دانستن تکنیک های فروش، ارتباط با مشتری مهم است یا یادگرفتن اسکی؟؟

ما باید اولویت های یمان را در زندگی بشنایسم :

اگر بخواهم به شما یک چراغ راهنما معرفی کنم که به ما نشان دهد در چه زمینه هایی باید اعتماد به نفس بالا داشته باشیم آن چراغ این است :
 اول از همه شما باید ۵ زمینه بسیار مهم در زندگی تان را مشخص کنید که یاد گرفتن مهارت در آن زمینه ها وبالا بردن اعتماد بنفس شمادر آنها بیشترین تاثیر را در زندگی “حال و آینده ” شما دارند. 
اگر مهارتی تاثیر چندانی در زندگی حال و آینده شما ندارد، وقت گذاشتن برای آن اشتباه است. حداقل در حال حاضر اشتباه است.
شما باید در مهارت هایی سرمایه گذاری کنید و برای آموزش زمینه هایی سرمایه گذاری کنید که در زندگی شما خیلی تاثیرگذار باشند.
آیا مهارت کسب درآمد برای یک انسان مهم است یا یاد گرفتن مهارت رانندگی برای شرکت در مسابقات رانندگی ، آن هم فقط به خاطر یک علاقه مندی ساده نه از روی یک میل شدید قلبی. نه اینکه این حرفه اش باشه یا اینکه ورزشش باشه.
شما اگر یاد بگیرید که چطوری از راه صحیح کسب درآمد کنید در زندگی شخصی و خانوادگی شما بسیار اثرگذارتر است تا اینکه یاد بگیرید که چطور در یک مسابقه، رانندگی کنید.

اما اینجا بازهم  ممکن است سوالی پیش بیاید :

 من باید در ۵ زمینه اثرگذار در زندگی ام اعتماد به نفس بالایی داشته باشم اما در بقیه زمینه ها لازم نیست چیزی یاد بگیرم؟
دوستان، بلد بودن با مهارت داشتن متفاوت است.اینکه شما بلد باشید در شهر و جاده خوب و ایمن رانندگی کنید بسیار هم عالی است . اما یاد گرفتن تکنیک های خاص رانندگی بدون هدف خاصی، بدون علاقه مندی زیاد فقط صرف اینکه دوست دارید این تکنیک ها را یاد بگیرید، واقعا لازم نیست.
شما اولین کاری که باید بکنید این ۵ زمینه را مشخص کنید.

اولین گام در افزایش اعتماد به نفس :

اولین گام در افزایش اعتماد به نفس این است که شما مشخص کنید که در چه زمینه هایی می خواهید اعتماد به نفس تان را زیاد کنید و آگاهانه انتخاب کنید آن زمنیه ها را.
مراقب باشید.این میل و کشش دورنی برای یاد گرفتن همه مهارتها به شما لطمه نزند و باعث نشود که شما در ۲۰ زمینه ، مهارت های نصف و نیمه داشته باشید.
اگر شما در ۵ مهارتی که در زندگی شما بیشترین تاثیر دارند عالی باشین، آیا بهتر نیست که زمان تان ، پولتان و اولویت ها را روی آنها سرمایه گذاری کنید.
پس بهتر است آن ۵ زمنیه را مشخص کنید.

اگر جای شما بودم :

من جای شما بودم بعد از اتمام این ویدئو اولین کاری که می کردم این بود که یک کاغذ  و قلم می آوردم و این ۵ زمینه را پیدا می کردم.
شاید این کار بیشتر از ۵ دقیقه از شما وقت نگیرد. اما به شما کمک کند که یک پیشرفت جهش مند داشته باشید. یک جهش بزرگ در زندگی شخصی و خانوادگی تان بکنید.
حتما این زمینه ها را مشخص کنید و در اولین قدم از مهمترین آنها شوع کنید و اعتماد به نفس تان را در آن افزایش دهید.
حالا اینکه چطور اعتماد به نفس مان را در زمینه های مختلف باید افزایش دهیم نیز در ویدئو های آینده درموردش صحبت می کنیم.
امیدوارم که بعد از تمام شدن این ویدئو حتما این تکنیک را انجام دهید و قطعا نتایج آن را در زندگی تان خواهید دید.
خیلی دوستتان دارم
خدانگهدار.
پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  تست منتقد درونی
آیا این مطلب را می پسندید؟
https://hamedmatin.com/?p=2456
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
حامد متین
مطالب بیشتر

نظرات

6 نظر در مورد اولین گام در افزایش اعتماد به نفس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام از مطالب عالیتون تشکر میکنم دوسه سالی میشه اعتماد به نفس و عزت نفس من خیلی زیاد ضعیف شده از ابتدا هم اعتماد به نفس بالایی نداشتم شاغلم و ۴ سالی هست به شهر دیگه ای منتقل شدم و این کار اعتماد به نفس من رو خیلی ضعیف کرد تا جایی که برای کارهای اداری شوهرم همراهیم میکنه یا برا خرید باید کسی همراهم باشه هنگام صحبت کردن توی جمع تپش قلب دارم از صبح که بیدارمیشم به روزهای آینده فکر میکنم حتی اگه مهمون برام بیاد استرس دارم به روانپزشک مراجعه کردم آرامبخش تجویز کرد احساس میکردم داروها اصلا اثر نمی کنن به مشاور روان درمان مراجعه کردم بعد از ۵ هفته شوهرم همراهیم نکرد الان هم همیشه پژش قلب دارم نکنه مهمون برام بیاد نکنه جلوی فامیل صدام بلرزه متوجه بشن دوست دارم جایی یرم که زیاد درارتباط با کسی نباشم خواهش میکنک منو راهنمایی کنید دوباره میخوام برم روان پژشک افکار منفی که همیشه به خودم القا میکنم از ذهنم دور نمیشه به نظرتون خوب میشم نمیخوام کسی بفهمه من مشکل دارم حتی دوتا بچه هام نمیدونن هر روز من قرص ضد تپش قلب میخورم که بتونم مدرسه دخترم برم یا با کسی خرید کنم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید لطفا لطفا لطفا کمکم کنید حتی بخاطر این مشکل بازنشستگی پیش از موعد درخواست دادم و موافقت هم شده

  ۱

  1. سلام خدمت سرکار خانم مریم بزرگوار
   آنطور که بنده متوجه شده ام شما دچار خجولی هستید و تا به حال نتونستید این مسئله را برطرف کنید.
   در کنار دارو درمانی که روانپزشک شما تشخیص داده اند، بهتره درمان شناختی رو هم درپیش بگیرید. قطعا دارودرمانی و درمان شناختی می تونه این مسئله رو در شما برطرف کنه.
   برای درمان شناختی بهترین پیشنهادی که می تونم بکنم اینه که دوزه غیرحضوری رفع خجالت و کمرویی سایت رو تهیه بفرمائید و در زمان استفاده از آن حتما با بنده از طریق صفحه تماس با ما یا کانال تلگرام در ارتباط باشید و سوالات خود را از آن طریق با بنده در میان بگذارید.
   برای مشاهده دوره غیرحضوری رفع خجالت روی لینک زیر کلیک فرمائید :
   رفع خجالت و کمرویی
   برای ارتباط با ما روی لینک زیر کلیک فرمائید :
   تماس با ما

   آیدی بنده برای ارتباط از طریق تلگرام : mhamedmatin@

   لایک

 2. با سلام مثل ویدئوهای قبل خیلی مفید بود چون من واقعا با اولویت بندی نکردن هدفهایم دائم از این شاخه به این شاخه میپریدم ودائما کلافه بودم.مثال اینکه دارم برای کنکور آماده میشوم وراجع به قانون جذب و اعتماد به نفس أین چیزها دارم مطالعه میکنم والان میبینم که کاملا از مسیر اصلی که کنکور است غافل شدم ضمن اینکه در مدرسه پسرم نیز قصد برگزاری جلسه ای در مورد اعتماد به نفس دارم.کاملا ذهنم درگیر نمی توانم روی یه موضوع تمرکز کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  لایک

  1. با سلام
   سپاسگزارم از شما
   با توجه به مواردی که فرمودید که کاملا مشخص است که می خواهید چند کار را با هم انجام داده و پیش ببرید
   اما این مدل انجام دادن کار گرچه در ظاهر در وقت صرفه جویی می کند اما در عمل سبب تلف شدن وقت و پایین آمدن کیفیت انجام کارها می شود. پیشنهاد بنده این است که بهتر است در هر زمان روی یک کار یا نهایتا دو کار تمرکز کنید. و به سراغ کارهای دیگر نروید. مثلا الان اگر سخنرانی در مدرسه فرزندتان نزدیک است، پس تمام تمرکز تان روی عالی اجرا شدن این سخنرانی باشد.در مقابل عطش انجام دادن چند کار باهم مقاومت کنید.

   لایک

 3. با سلام
  اگر در ۵ زمینه که شما فرمودید مهارت داشته باشیم یا در پی کسب مهارت باشیم، در ادامه این مهارت ها اعتماد به نفس حاصل میشه و به مرور به این میرسیم که در هر زمینه ای که از این به بعد لازمه در اون پیشرفت کنیم، هم حتما مهارت قابل توجهی پیدا میکنیم و هم اعتماد به نفس خود به خود ایجاد میشه
  با تشکر از مطالب خوبتون

  لایک