هر نویسنده ای که برای بار اول شروع به نوشتن کتاب می کند با خود فکر می کند که کتاب به محض چاپ احتمالا با استقبال روبرو می شود. اما کتاب که چاپ شد، ناگهان متوجه میشود که کتابش برای کمتر کسی اهمیت دارد. انگار نه انگار کتابی با این نام منتشر شده است. زمانی که من (حامد متین) کتاب مهمتر از مهم را نوشتم صادقانه بگویم کمی این تصور را داشتم، اما از طرفی هم حسی در من بود که می گفت ممکن است کتاب با استقبال روبرو شود. نکته جالب اینجا بود وقتی کتاب چاپ شد نزدیک نمایشگاه کتاب تهران بود. زمانی که برای بازدید به غرفه فروش مهمتر از مهم به نمایشگاه رفتم، مسئول غرفه نکته جالبی در مورد کتاب گفت. وقتی از او پرسیدم که آیا کتاب فروش رفته یا نه، به من گفت  : هرکس که کتاب را از روی میز جلوی غرفه برداشته و باز کرده، آن را خریده است.

این خبر خیلی خوشحالم کرد. اما خوشحالی من به اینجا ختم نشد. و کتاب در اپلیکیشن های انتشار الکترونیکی کتاب ” کتابراه” و “طاقچه” نیز با استقبال فوق العاده ای روبرو شد. حتی در لیست پرفروش های این دو اپلیکیشن قرار گرفت.

چرا مهم تر از مهم این چنین با استقبال روبرو شد؟

دلایل پرفروش شدن مهمتر از مهم را از دو دیدگاه باید بررسی کرد. یکی نظر خود نویسنده و دیگری نظر مخاطبان و خوانندگان آن.

از نظر نویسنده ( حامد متین) این دلایل به شرح زیر است :

۱.در کشور ما تعداد کتاب هایی که در زمنیه عزت نفس توسط نویسنده های ایرانی نوشته شده باشد بسیار بسیار کم است. و  ارتباط گرفتن  با بیشتر کتاب های چاپ شده در این زمینه که نوسیندگان آن خارجی هستند، برای خواننده ایرانی مشکل است.

۲.این کتاب ادبیات بسیار روان و سلیسی دارد که برای تمام اقشار  و افرادی که علاقه مند به مطالعه و پیشرفت شخصی هستند مناسب و قابل درک است.

۳.برای من خیلی مهم بود که حتما مهمتر از مهم تا آخر آن مطالعه شود.چون اکثر ما ایرانی ها معمولا وقتی  مطالعه کتابی را شروع می کنیم، آن را نصف کاره رها کرده و به اتمام نمی رسانیم. به همین دلیل سعی کردم کتاب را طوری بنویسم که خواننده  تمایل به مطالعه آن تا اتمام آن را داشته باشد.امیدوارم که در این مورد موفق شده باشم.گرچه خواست و اراده خود خواننده هم در این بین نقش به سزایی را ایفا می کند.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  خودکم بینی چیست؟

۴.در مهمتر از مهم دائما از مثال های شخصی استفاده شده است. که این مسئله باعث شده خواننده به خوبی ارتباط نزدیکی با آن برقرار کند.

۵.اما اصلی ترین دلیلی که از نظر من سبب شد مهمتر از مهم این گونه به دل مخاطب خود بنشیند، این بود که خود نویسنده در گذشته فردی بوده که از کمبود عزت نفس رنج می برده است. در واقع هم مخاطبِ خود را به خوبی درک می کند و هم چون خودش به عزت نفس رسیده پس راه کارهایش قطعا عملی و کاربردی است.

اما نظر خود خوانندگان هم شاید برایتان جالب باشد. به جای نوشتن دلایل آنها بهتر است خودتان نظرات آنها را که در اپلیکیشن های کتابراه و طاقچه نوشته اند را مطالعه کنید.

چرا کتاب صوتی مهمتر از مهم را منتشر کردم؟

وقتی که نسخه چاپی و الکترونکی کتاب این چنین مورد توجه وپسند مخاطبان قرار گرفت، بر آن شدم تا نسخه صوتی این کتاب را هم برای علاقه مندان به کتاب های صوتی منتشر کنم. به همین دلیل در اولین فرصت به اینکار اقدام کرده و هم اکنون این کتاب آماده انتشار است.

چنانچه تمایل به تهیه این کتاب دارید می توانید از طریق لینک های زیر اقدام کنید :

نسخه فیزیکی کتاب مهمتر از مهم :

چنانچه تمایل داشتید ۴۸ صفحه از این کتاب را به صورت رایگان دانلود کنید فقط کافیست که ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید تا فایل الکترونیکی آن به ایمل شما ارسال شود :

نسخه الکترونیکی مهمتر از مهم :

نسخه صوتی کتاب مهتر از مهم :