ترس از مجرد ماندن و عدم توانایی در پیدا کردن فرد مناسب :

یکی از مهمترین دغدغه هایی که امروزه افراد زیادی با آن درگیرند ، ترس از عدم موفقیت در پیدا کردن فرد مناسب است.

عده ای بر این باورند که شرایط حاکم بر جامعه و مشکلاتی که در حال حاضر در آن وجود دارد عامل اصلی این ترس است. مشکلاتی از قبیل بیکاری آقایان، درآمد پایین، عدم امنیت شغلی، کمبود فرد مناسب برای ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق ، سخت گیر تر شدن خانواده ها وموارد دیگر زیادی.

البته همه این موارد قطعا تاثیرگذار بوده اند و به هیچ عنوان نمی توان آن را انکار کرد. اما اگر دقت کنید بازهم ما مثل همیشه تا توانسته ایم انگشت اتهام را به سمت عوامل بیرونی گرفته ایم. آیا به این موضوع دقت کرده ایم که شاید بعضی عوامل درونی هم در این عدم موفقیت نقش داشته باشد. اگر از من (حامد متین) بپرسید با قاطعیت می گویم نقش عوامل درونی از بیرونی پر رنگ تر و مهمتر است. خوب می دانم که بعضی ها با من مخالفت خواهند کرد. اما این مخالفت کمکی به رفع مشکل نخواهد کرد.

البته نا گفته نماند که در مورد مسئله مجرد ماندن باید بحث بیشتری کرد. چرا که مجرد ماندن همیشه هم بد نیست.

چرا عوامل درونی را مهمتر از عوامل بیرونی می دانم؟

به جای اینکه دنبال اثبات این باشم که چرا دلایل درونی مهمتر است، فقط با یک جمله به شما ثابت می کنم که چرا بر این عقیده هستم :

ما فقط بر دلایل درونی کنترل داریم و برای تغییر شرایط بیرونی کار زیادی از دست ما برنمی آید.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  مسئولیت پذیری چیست؟ و چگونه مسئولیت پذیر باشیم؟

اگر هم کاری برآید همان تغییر درونی ایجاد کردن است. چرا که هر فرد اگر خودش را اصلاح کند جامعه اصلاح می شود.پس بهتر است که روی خودمان و دلایل درونی تمرکز کنیم. به جای اینکه دائما در مورد دلایل بیرونی غر بزنیم و غصه بیهوده بخوریم.

ترس از مجرد ماندن

به همین دلیل بر آن شدم یک فایل صوتی ضبط کنم و در مورد این عوامل درونی با شما صحبت کنم. پیشنهاد می کنم این فایل صوتی را گوش دهید. چرا که حتما دیدگاه شما را نسبت به خودتان و مسائلی که مانع از نتیجه گیری شما شده است را تغییر می دهد.