اهمیت دانستن راه های افزایش اعتماد به نفس

یک از مواردی که در گوگل به تعداد بالایی سرچ می شود عبارت ” راه های افزایش اعتماد به نفس ” است. اینکه خیلی ها دنبال افزایش و بالا بردن اعتماد به نفس خود هستند بسیار عالیست و جای شکر دارد.چون آنها به خوبی فهمیده اند که اعتماد به نفس تا چه اندازه در زندگی آنها اهمیت دارد و می تواند در بسیاری از مواقع حتی ورق را به سمت ما برگرداند. بسیاری از مواقع کی می تواند باشد؟؟

مثلا زمانی که یک مذاکره و جلسه مهم دارید و قرار است قراردادی مهم و پرسود را ببندید.همه ما به خوبی می دانیم که با اعتماد به نفس بالای خود می توانیم روند مذاکره را به سمت خودمان تغییر دهیم و در نهایت به آنچه که مد نظرمان است برسیم. مطمئن باشید که چنانچه طرف مقابل مذاکره بفهمد شما اعتماد به نفس ندارید قید کار کردن با شما را می زند یا اینکه در بهترین حالت تا می تواند از شما امتیاز می گیرد.

یا مثلا زمانی که در حال صحبت کردن با خانم یا آقایی هستید که به او علاقه دارید و دوست دارید که نظر او را به خود جلب کرده و تحت تاثیر قرارش دهید. یقین داشته باشید یک از مواردی که می تواند یک مرد یا یک زن را به شدت تحت تاثیر قرار دهد اعتماد به نفس طرف مقابل است.بعضی از آقایان تصور می کنند اگر هنگام صحبت با خانمی که به او علاقه دارند قلبشان شدیدا به تپش بیفتد و دست و پایشان را گم کنند و به تته پته بیفتند خانم خوشش می آید و می فهمد که علاقه آنها واقعی است. در حالی که چنین نیست. چون خانم ها مردان قوی را خیلی بیشتر دوست دارند و می پسندند و اعتماد به نفس شما خیلی بیشتر روی آنها تاثیر خواهد گذاشت.

همچنین لازم است بدانید خانم هایی که خیلی زیاد جلوی مرد مورد علاقه شان کوتاه می آیند و گاهی حقوق خودشان را نادیده می گیرند باید مواظب باشند که این مسئله در نهایت منجر به سواستفاده آقایان خواهد شد. مردان، زنان با اعتماد به نفس را واقعا دوست دارند.

اشتباهی رایج در جستجو :

در ابتدای مقاله گفتیم که خیلی ها عبارت راه های افزایش اعتماد به نفس را در گوگل جستجو می کنند و همچنین گفتیم که این مسئله جای خوشحالی دارد. اما بیشتر کسانی که این سرچ ها را انجام میدهند به احتمال خیلی زیاد نمی دانند که باید به دنبال راه های افزایش عزت نفس باشند نه اعتماد به نفس. چرا که عزت نفس بسیار مهم تر و بنیادی تر از اعتماد به نفس است و با پرورش عزت نفس بسیاری از مشکلاتی که باعث شده آنها به دنبال راه های افزایش اعتماد به نفس بگردند را حل می کند.

 

راه صحیح افزایش عزت نفس

شاید بپرسید که عزت نفس و اعتماد به نفس چه فرقی دارند و چرا عزت نفس مهم تر است. قبل از دانستن این موضوع توصیه می کنم حتما مقالات عزت نفس یعنی چی و اعتماد به نفس چیست را مطالعه کنید.سپس مقاله فرق عزت نفس و اعتماد به نفس چیست را بخوانید. همچنین اگر علاقه دارید راجع به عزت نفس بیشتر بدانید می توانید کتاب مهمتر از مهم را تهیه و مطالعه کنید. برای دانلود رایگان ۴۸ صفحه ابتدایی این کتاب می توانید از طریق ریر عمل کنید.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  عقده حقارت چیست؟ و چرا دچار آن می شویم؟

هدف من از طرح این موضوع :

یکی از مهمترین اهداف من در مسیر آموزش عزت نفس و اعتماد به نفس این است که بتوانم به همگان نشان دهم که آنچه برای زندگی ما ضروری ترو مهمتر است عزت نفس است. البته این نکته اصلا به این معنا نیست که اعتماد به نفس اهمیت ندارد. اما چنانچه کسی بخواهد از بین راه های افزایش عزت نفس و همچنین راه های افزایش اعتماد به نفس یکی را انتخاب کند قطعا توصیه من عزت نفس خواهد بود.

چراکه با افزایش عزت نفس، انسان تبدیل به فردی می شود با شخصیتی والا و قدرتمند که خود را لایق رسیدن به هر خواسته ای می بیند.

تبدیل به کسی می شود که خودش را خیلی دوست دارد و برای خودش احترام فوق العاده بالایی قائل است. جالب اینکه او این برداشت ها را راجع به دیگران هم دارد.دیگران را هم دوست دارد، به دیگران بسیار احترام می گذارد و دیگران را به خوبی درک می کند. خالی از لطف نیست اگر بدانید که عزت نفس بالا باعث میشه که توانایی شما در درک اطرافیان هم بالا برود.

پس به دنبال راه های افزایش اعتماد به نفس گشتن اشتباه است؟

من اصلا قصد ندارم بگویم که اشتباه است. اما می خواهم بگویم که شما هر مشکلی هم داشته باشید که منجر به ترغیب شما به جستجوی راه های افزایش اعتماد به نفس شده باشد، به احتمال بسیار بالا با پرورش عزت نفس تان قابل حل خواهد بود.در واقع ابتدا به دنبال رشد عزت نفس خود باشید و بعد از آن به سراغ راه های افزایش اعتماد به نفس در زمینه های مختلف بروید. اول فنداسیون محکمی بنا کنید سپس به دنبال ساختن سایر اجزا و قسمت ها باشید.

راه های افزایش عزت نفس سریع نیستند

البته ناگفته نماند که افزایش عزت نفس در هر شرایطی واجب است و حتما لازم نیست که شما اول دچار مشکل شوید سپس به دنبال حل کردن آن بیفتید.نکته فوق العاده جالب که من از آن به عنوان نکته الماسی یاد می کنم این است که اگر شما واقعا تصمیم بگیرید که عزت نفس خود را ارتقا دهید و در این مسیر گام بردارید همچنان که عزت نفس شما در حال رشد باشد بسیاری از مشکلات شما نیز برطرف خواهند شد. مشکلاتی از قبیل احساس گناه، زود رنجی، مقایسه خودتان با دیگران، کم رویی و خجولی، عدم توانایی در برقراری ارتباط اجتماعی، دوست داشته نشدن از طرف اطرافیان، عدم خودباوری، عدم احساس لیاقت، عدم پیشرفت شغلی و تحصیلی و خیلی از مشکلات بزرگ و کوچک دیگر.

یک پیشنهاد عالی :

اگر واقعا تصمیم دارید که برای رشد عزت نفس خود گامی اساسی بردارید و بسیاری از مشکلات خود را که ریشه در عزت نفس پایین دارد حل کنید، می توانید در دوره رایگان سایت ما شرکت کنید و از این به بعد آموزش های ما را تا هر زمانی که تمایل داشته باشید دریافت کنید. برای اینکار فقط لازم است که ایمیل خود را در کادر مربوطه وارد کنید.