راز موفقیت کریستین رونالدو چیست؟

کسی نیست که منکر این قضیه باشد که کریستین رونالدو ( مهاجم پرتغالی تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا) یکی از بهترین بازیکنان جهان است. و همواره بین او و لیونل مسی ( مهاجم آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونای اسپانیا) در کسب توپ طلا رقابتی جدی وجود دارد. گر چه لیونل مسی بسیار بازیکن بزرگی است و در تست IQ نمره بالایی گرفته است اما رونالدو با او یک تفاوت عمده دارد.

قبل از ادامه مطالعه این مقاله حتما ویدئوی زیر را تماشا کنید :

ویدئوی اشتباهات بزرگ و فاحش کریستین رونالدو :

حتما این ویدئو را تماشا کنید تا ببنید که حتی افراد بزرگ و فوق موفق دنیا هم در کارشان ممکن است اشتباهات بزرگی مرتکب شوند.

اگر ما جای رونالدو بودیم و این همه اشتباه می کردیم، آیا بازهم عزت نفس داشتیم که به کارمان با انگیزه ادامه دهیم؟؟؟

 

همه ما به خوبی می دانیم که هوش در موفقیت افراد تاثیر زیادی دارد، اما آنچه که از هوش هم مهمتر است، قطع به یقین پشتکار و ثابت قدمی است. درست است که کریستین رونالدو از نظر ضریب هوشی از مسی در سطح پایین تری قرار دارد اما در سخت کوشی مطمئنم که از مسی بالاتر است. زیرا که اگر اینطور نبود هرگز توان رقابت با او را نداشت. این جالب ترین نکته ای است که سبب شده کریستین رونالدو بتواند همپای مسی برای کسب توپ طلا ( توپ طلا هر ساله طی مراسمی به بهترین بازیکن جهان تعلق می گیرد) رقابت کند.

آیا تنها راز موفقیت کریستین رونالدو سخت کوشی است؟

گرچه سخت کوشی در موفقیت رونالدو یک فاکتور فوق العاده مهم بوده اما هرگز به تنهایی نمی تواند چنین دستاورد بزرگی را با خود به همراه داشته باشد. یکی دیگر از فاکتور های مهم در موفقیت کریستین رونالدو، عزت نفس اوست. شاید بپرسید  چرا؟ عزت نفس چطور توانسته به او کمک کند؟

عزت نفس کریستین رونالدو :

بیایید خودمان را جای کریستین رونالدو بگذاریم :

اگر ما یک بازیکن فوتبال بودیم و می دانستیم که یک رقیب بزرگ و فوق العاده باهوش مثل لیونل مسی داریم، آیا آنقدر احساس ارزشمندی و توانمندی می کردیم که خود را قابل رقابت با او ببینیم.

کریستین رونالدو عزت نفس بالایی دارد

شاید عده ای از شما مخصوصا بانوان با خود بگویند ما که تا به حال فوتبال بازی نکرده ایم. شاید اگر بازی کرده بودیم می توانستیم این سوال را بیشتر درک کرده و پاسخ مناسب دهیم.

اما لازم است بدانید که حتما نیاز نیست بازیکن فوتبال باشید. ما در هر جایگاهی که باشیم قطعا افرادی در اطراف مان وجود دارند که به نوعی با ما در رقابت باشند.ممکن است در مدرسه، محل کار، دانشگاه، بین افراد فامیل و دوستان باشند کسانی که به شکلی سالم با شما در رقابت باشند. اگر در بین آنها یک فرد بسیار باهوش وجود داشت، آیا شما همچنان احساس توانمندی می کردید که بتوانید با او رقابت کنید؟ یا مثل خیلی ها با خود می گفتید :

من که مثل او باهوش نیستم. او شانس دارد.هر چقدرم که تلاش کنم محال است بتوانم به خوبی او باشم.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  پرسش از شما پاسخ از ما-شماره 1

آیا رونالدو مثل ما فکر می کند؟

او مثل ما فکر نمی کند. او هرگز از هوش مسی برای خودش بهانه ای برای عدم موفقیت نساخته است. خالی از لطف نیست که بدانید که رونالدو گرچه  ظاهرا فرد مغروری به نظر می رسد اما به نظر من همه واکنش ها و رفتار او ناشی از غرورش نیست. او فردی با عزت نفس است که خودش را بسیار دوست دارد و همین امر نقش به سزایی در موفقیتش داشته است. کسی که خودش را بسیار دوست دارد، در واقع احساس ارزشمندی بالایی دارد. احساس ارزشمندی بالا هم سبب می شود که انگیزه زیادی برای رسیدن به آنچه که واقعا در لیاقت خود می بیند، داشته باشد.

کریستین رونالدو سخت کوش و پرتلاش است چون می داند باید در رقابت با بهترین های جهان باشد

بعد از احساس ارزشمندی که به سبب وجود عزت نفس بالا در کریستین رونالدو عامل موفقیتش بوده است، ناامید نشدن هم فاکتور دیگر موفقیت اوست.

امید ، شاید بزرگ ترین راز موفقیت کریستین رونالدو :

از آنجایی که خودم بازیکن فوتسال هستم و علاقه مند به فوتبال ، پس خوب میدانم وقتی یک بازیکن فوتبال موقعیت دروازه خالی و پنالتی را خراب می کند چه حالی می شود. مخصوصا اگر موقعیت دروازه خالی مانند موقعیت هایی باشد که تا به حال رونالدو خراب کرده است.  وقتی کسی در فوتبال دروازه خالی را نمی تواند گل کند، تماشاگران و هم بازی ها این اتفاق را معمولا یک اشتباه بسیار بزرگ و فاحش می دانند. و گاهی غیر قابل بخشش. تا جایی که بازیکنی که آن موقعیت را از دست داده ، تا انتهای آن بازی، احساس حقارت و خسران شدید می کند.

کریستین رونالدو باز هم متفاوت از بقیه است :

اما باز هم رونالدو به گونه دیگری فکر می کند. او خراب کردن یک موقعیت گل، هر چند هم که دروازه خالی یا پنالتی باشد را به آخر رسیدن دنیا نمی داند.( حتما ویدئویی که در ابتدای مقاله به اشتراک گذاشته شده است را ببینید) او خوب می داند فردی که در مسیری سخت و بزرگ پا گذاشته است ممکن است بارها و بارها خطا کند.

تردید ندارم که امید یکی از فاکتور های تاثیرگذار در موفقیت کریستین رونالدو است.

ممکن فرصت های عالی و طلایی را از دست بدهد.  و مهمتر از همه خوب می داند که ناامیدی از ارتکاب این اشتباهات دردی را دوا نمی کند. کریستین رونالدو خودآگاهی دارد. می داند که این اتفاقات در هر کاری گاهی اجتناب ناپذیر است. تنها کاری که باید انجام دهد این است که از آنها درس بگیرد، دوباره تلاش کند تا از دیروزش بهتر باشد.

 حالا که عزت نفس می تواند تا این حد تاثیر گذار باشد و شعله امید و انگیزه را با استفاده از احساس توانمندی و ارزشمندی در ما زنده نگه دارد، پس پرورش آن بسیار مهم و حیاتی است.

چنانچه می خواهید عزت نفس خود را ارتقا داده و از مزیت های این مهارت بنیادین استفاده کنید پس اولین قدم شرکت در دوره رایگان سایت است.

برای شرکت در دوره رایگان در فرم زیر ایمیل خود را وارد کنید و دکمه ثبت را بزنید تا درس های دوره رایگان عزت نفس برای شما به صورت روزانه ارسال شوند :

دوره رایگان عزت نفس و اعتمادبنفس