تست خودکم بینی یا تست احساس حقارت

مسئله این نیست که آیا ما در زندگی احساس حقارت یا خودکم بینی داریم یا نه،چون قطعا آنرا تجربه می کنیم، بلکه مسئله این است که چقدر احساس حقارت می کنیم.

فکر می کنم با مطالعه مقالات قبلی یعنی ” خودکم بینی چیست؟ ” و ” عقده حقارت چیست؟ و چرا دچار آن می شویم؟ ” ، به این نکته پی بردید که همه ما بدون استثنا احساس حقارت را در زندگی تجربه خواهیم کرد، اما خب عده ای کم و عده ای زیاد. عده ای تقریبا همیشه، عده ای گاهی اوقات. ( حالا اگرم پی نبردید برید این دوتا مقاله رو که بالاتر گفتم بخونید تا شما هم پی ببرید 😀 )

از کجا بفهمم که چقدر خودکم بینی دارم؟

گرچه وجود خودکم بینی در درون ما و در موقعیت های مختلف زندگی را می توان به راحتی احساس کرد، اما به علت پیچیدگی شخصیت و دغدغه های روزافزون زندگی مخصوصا در ایران، خودمان هم نمی فهمیم که چقدر احساس حقارت را تجربه می کنیم.

آیا انقدر احساس خودکم بینی می کنم که نیاز به اقدام فوری برای مقابله با آن داشته باشم؟

 

آیا اصلا خودکم بینی من اندازه ای است که نیاز به اقدام داشته باشد؟

 

از کجا می توان فهمید که احساس حقارتم تبدیل به عقده حقارت یا خودکم بینی شدید شده؟

شرکت در پرسشنامه احساس حقارت

برای آگاهی از پاسخ سوالات بالا، یک تست خودکم بینی ( تست احساس حقارت ) آماده کردیم که با شرکت در آن می توانید میزان خودکم بینی خود را محک بزنید.

پیشنهاد می کنم این مطلب را مشاهده کنید :  ناتانیل براندن کیست؟

سوالات تست خودکم بینی بسیار ساده اما در عین حال عمیق است. این تست شامل ۳۵ سوال است. اما نگران نباشید. شاید کل تست بیشتر از ۱۰ دقیقه وقت شما را نگیرد. این پرسشنامه ، نتیجه هم دارد و بعد از پایان آن، نمره ای که گرفتید به همراه تفسیر آن نمایش داده می شود.

اگر تمایل دارید در تست خودکم بینی ( تست احساس حقارت ) شرکت کنید کافیه که مشخصات خود را در کادر زیر وارد کنید تا به صفحه آزمون هدایت شوید:

 

 

اگر به هر دلیلی فرم بالا قابل مشاهده نیست، می توانید برای شرکت در این آزمون از فرم زیر استفاده کنید :